Przygotowanie do druku

Przygotowanie to najważniejszy etap prac drukarskich – od niego zależy efekt końcowy. Druk źle przygotowanej pracy kosztuje tyle samo, co dobrej, a efektem jest zmarnowany czas i niepotrzebne wydatki.

Niestety, jest to etap najbardziej czasochłonny i kosztowny. Warto więc skorzystać z możliwości druku cyfrowego, który pozwala w formie wydruku próbnego  uzyskać efekt niemal identyczny z końcowym rezultatem.

Wielu użytkowników decyduje się na samodzielne przygotowanie zamawianych prac, często nie mając doświadczenia i fachowego przygotowania. Rozwiązanie to ma jednak swoje zalety. Tylko zamawiający posiada dokładną i rozbudowaną wiedzę na temat treści jakie powinny znaleźć się w pracy, można więc uniknąć konieczności przekazywania tej wiedzy i wielokrotnych konsultacji z agencją lub drukarnią przygotowującą druk. Coraz więcej firm decyduje się na takie rozwiązanie, niejednokrotnie zatrudniając etatowego grafika.

Różne techniki druku wymagają odmiennego przygotowania, warto jest rozumieć tę specyfikę i techniczne ograniczenia uwzględniając je już na etapie wstępnego projektu. Zapraszamy do korzystania z uwag i wskazówek umieszczonych na naszych stronach, a także do bezpłatnych konsultacji telefonicznych lub w siedzibie naszej firmy. Chętnie posłużymy fachową pomocą, możemy też zaoferować wykonanie całości lub części prac przygotowawczych.